Indonezia are un Presedinte metalist

Indonezia are acum, oficial, un Presedinte metalist! Este vorba despre Joko Widodo care a marturisit public ca este fan Metallica, Led Zeppelin, Lamb of God si Napalm Death.

Widodo a fost vazut de mai multe ori imbracat in tricouri cu numele acestor formatii. Politicianul a castigat votul cu un procent de 53.13%.

De alta, Presedintele Widod a luat parte la concertul trupei Metallica de pe data de 25 august 2014 si s-a implicat activ, facand semnul cornitelor si cantand impreuna cu publicul.

Ne bucuram ca politicienii au asemenea pasiuni si ii uram bafta lui Joko Widodo. Speram sa fie diferit de restul clasei pe care o reprezinta.


Comentează primul

Lasă un comentariu

Adresa de email nu va fi publicată.


*