Politicieni cu gusturi muzicale „dure”: Guvernatorul Jakartei e metalist

Guvernatorul Jakartei este un metalist convins! Politicianul a declarat ca este fan Metallica si a participat chiar si la concertul trupei.

Ascult muzica grea de la Metallica la Led Zeppelin si Napalm Death. Rockul este pasiunea mea„, a declarat Joko Widodo, informeaza Loudwire.

Se pare ca Widodo este unul dintre favoritii la functia de Presedinte al Indoneziei. Pasiunea politicianului i-a impresionat pe membrii Metallica. Rob Trujillo, basistul trupei, i-a facut cadou lui Widodo o chitara semnata.

Aceasta a fost oferita Comisiei de Eradicare a Coruptiei insa, pentru ca Widodo sa-si arate fidelitatea fata de statul indonezian.

Oare cand vom auzi si noi ca un politician roman asculta muzica buna?


Comentează primul

Lasă un comentariu

Adresa de email nu va fi publicată.


*