Guvernatorul Jakartei este un metalist convins! Politicianul a declarat ca este fan Metallica si a participat chiar si la concertul trupei.
„Ascult muzica grea de la Metallica la Led Zeppelin si Napalm Death. Rockul este pasiunea mea„, a declarat Joko Widodo, informeaza Loudwire.
Se pare ca Widodo este unul dintre favoritii la functia de Presedinte al Indoneziei. Pasiunea politicianului i-a impresionat pe membrii Metallica. Rob Trujillo, basistul trupei, i-a facut cadou lui Widodo o chitara semnata.
Aceasta a fost oferita Comisiei de Eradicare a Coruptiei insa, pentru ca Widodo sa-si arate fidelitatea fata de statul indonezian.
Oare cand vom auzi si noi ca un politician roman asculta muzica buna?
Lasă un comentariu