Germanii de la Xandria au dezvaluit noi detalii legate de succesorul lui „Neverworld’s End” din 2012.
Noul album se intitulat „Sacrificium” si va fi lansat in data de 2 mai 2014 via Napalm Records. Coperta discului poate fi gasita mai jos.
Productia noului album este asigurata de Joost van den Broek (After Forever, Star One, ReVamp, etc.), Sascha Paeth (Edguy, Epica, Avantasia) si compozitorul principal al trupei, Marco Heubaum.
De asemenea, noul disc va fi primul album lansat de solista Dianne Van Giersbergen, fosta membra a formatiei de progressive metal Ex-Libris si basistul Steven Wussow alaturi de Xandria.

Lasă un comentariu