Håkan Skoger este noul basist al trupei In Flames! Află mai multe detalii despre acesta

In Flames are un nou basist! Este vorba despre suedezul Håkan Skoger, care în urmă cu o săptămână era invitat să cânte alături de membrii trupei în cadrul turneului european pe care aceștia îl susțin împreună cu Avenged Sevenfold și Disturbed.

niclas

Skoger este un muzician cunoscut pe scena metal din Suedia, el fiind în acest moment basist în trei trupe: PassengerGardenian (melodic death metal) și Headplate (alternative metal).

Așadar, In Flames îi urează bun venit celui de-al treilea basist, după Johan Larsson și Peter Iwers. Iwers a fost membru al grupului suedez de melodic death metal din 1999 până la finalul anului trecut, când a anunțat că părăsește trupa pentru a se dedica altor proiecte.

In Flames trece printr-un moment prielnic al carierei. Ei au lansat în noiembrie al 12-lea album, ”Battles”, distribuit în întreaga lume prin intermediul caselor de producție Nuclear Blast și Eleven Seven Music Group.


Comentează primul

Lasă un comentariu

Adresa de email nu va fi publicată.


*