Joni Mitchell, in terapie intensiva la un spital din Los Angeles

Celebra folk-rockerita JONI MITCHELL a fost gasita inconstienta in locuinta sa din Los Angeles. Muziciana a fost internata de urgenta.

In decembrie 2014, artista a fost diagnosticata cu boala Morgellon, o afectiune rara a pielii din cauza careia Mitchell nu mai poate sustine concerte live.

Lesinul lui Mitchell nu este, insa, legat de acest sindrom, cel putin potrivit spuselor surselor. Muziciana, in varsta de 71 de ani, ar avea probleme cardiace, sustin apropiatii.

„In momentul de fata, Joni este treaza si bine-dispusa, desi este internata la terapie intensiva. Ea si-a recapatat constienta in ambulanta, in drum spre spital. Joni ne-a transmis sa cantam ceva pentru ea, sa aprindem o lumanare si sa-i transmitem dorinte de insanatosire”, au declarat reprezentantii artistei.

Cea mai recenta lansare discografica a muzicienei este o colectie greatest-hits remasterizata, aparuta in noiembrie 2014. Ultimul LP semnat Mitchell a fost lansat in 2007 si se numeste „Shine”.

Sa ii transmitem energie pozitiva lui Joni!


Comentează primul

Lasă un comentariu

Adresa de email nu va fi publicată.


*