O nouă ediție Dark Bombastic Evening a fost anunțată

Festivalul Dark Bombastic Evening se întoarce și în acest an, conform anunțului publicat de organizatorul evenimentului.

Cătălin Doru, organizatorul Dark Bombastic Evening, unul dintre cele mai longevive festivaluri din sfera rock și metal de la noi din țară, a anunțat recent prin intermediul unei postări pe Facebook faptul că între 15 și 18 august 2018 se va desfășura o nouă ediție DBE. Ajuns la numărul 9, acesta continuă o poveste scrisă de-a lungul a 9 ani, începând cu prima ediție ce s-a desfășurat în 2009. DBE este un eveniment atipic, gândit nu doar ca un conglomerat de concerte din sfera metal, neofolk, darkwave și rock, ci și ca o platformă neconvențională în care cei ce au ceva de spus să-și poată prezenta arta, fie că vorbim despre expoziții de fotografie, piese de teatru sau alte forme de exprimare.

„O simbolistică dark, concepută de neobositul meu camarad, Lucian Olteanu, care chiar a făcut  ediția ce tocmai o anunț  se întâmpleMulțumesc și Daiana Krida, care a insistat  DBE  continue,  cică ar mai avea ceva de spus. Așadar, ne vom (re)vedea. Mulțumiri tuturor pentru susținere vedem acum ce trupe alegem!”, a declarat Cătălin Doru.

Momentan nu au fost publicate alte detalii despre locul unde se va desfășura, formații sau prețul biletelor, acestea urmând a fi anunțate pe măsură ce ediția a 9-a prinde contur.


Comentează primul

Lasă un comentariu

Adresa de email nu va fi publicată.


*