Trupa Moise lansează un nou single intitulat Nu ne oprim

Moise

Trupa Moise a lansat un single nou intitulat Nu ne oprim, ce poate fi ascultat pe toate platformele de streaming.

„Piesa are un mesaj optimist care pune în evidență tot ceea ce noi simțim la momentul actual. Nu ne oprim din a face muzică, indiferent de cât de greu ne-ar fi sau prin câte pandemii vom trece. Avem o tonă de inspirație și suntem gata să o punem pe portativ. Pregătim un album cu piese numai una și una. Până atunci sperăm să vă placă Nu ne oprim și să vă ofere energia potrivită pentru a nu renunța la ceea ce vă place sa faceți.” – au declarat membrii trupei.
Videoclipul a fost lansat vineri 4 noiembrie la ora 18.00.

Moise este trupa înființată de chitaristul Alin Moise în anul 2018. Primul album Moise este intitulat Cine ești, cine sunt și conține 9 piese, printre care se numără și single-ul Rezistăm în colaborare cu solistul Ovidiu Anton.


În 2022, trupa Moise înseamnă: Alin Moise (chitară), Sebastian Simionis (voce), Ștefan Darie (tobe) și Ștefan Buta (bass). Stilul abordat este hard’n’heavy, iar trupa vine cu un sound modern bazat pe riff- uri puternice și apăsate, precum și pe solo-uri de chitară melodice.

Moise- Nu ne oprim
Moise- Nu ne oprim

Comentează primul

Lasă un comentariu

Adresa de email nu va fi publicată.


*